تیم پشتیبانی اُوان سعی بر آن داشته که تمامی سوالات و نیازهای شما عزیزان را در قالب پرسش و پاسخ زیر بگنجاند اما چنانچه با مطالعه سوالات زیر باز هم پاسخ سوال خود را نگرفتید خاطرتان آسوده! تیم پشتیبانی ما همواره در کنار شماست...

 سوالات متداول 

خرید شارژ از طریق وبسایت

1.آیا برای خرید شارژ حتماً باید عضو سایت بود؟


خیر. برای استفاده از سرویس خرید شارژ نیازی به عضویت در سایت نمی‌باشد.

2.پس مزیت عضویت در سایت چه چیزی هست؟

شما با عضویت در وبسایت رسمی شرکت اُوان می‏توانید از مزایایی نظیر باشگاه مشتریان شرکت اُوان بهره بجویید. همچنین با عضویت در وبسایت از پیشنهادات ویژه و تخفیفات ویژه اعضای اُوان مطلع خواهید شد. همچنین می‏توانید صورت حساب خرید شارژ خود را به صورت گزارشی ملاحظه بفرمایید و بدین ترتیب بر میزان مصرف شارژ همراهی خودتون نظارت داشته باشید.

3.با استفاده از کارت کدام بانک‌ها می‌توان عملیات پرداخت را انجام داد؟

با استفاده از همه‌ی کارت‏‌های بانکی عضو شبکه شتاب می‌توان عملیات پرداخت را انجام داد. هم اکنون بانک‌های آینده، اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد، پست بانک، تجارت، توسعه صادرات، رفاه، سامان، سپه، سرمایه، سینا، صادرات، صنعت و معدن، کارآفرین، کشاورزی، مسکن، ملت، ملی، دی، انصار، قرض‌الحسنه مهر ایران، رسالت، ایران زمین، گردشگری، حکمت ایرانیان، توسعه تعاون، قوامین، بانک شهر و موسسه اعتباری توسعه در شبکه شتاب فعال هستند.

4.در صورتیکه در هنگام خرید شارژ اینترنتی پول از حساب کسر شود ولی تلفن همراه شارژ نشود چه کاری باید انجام داد؟


در صورتیکه پول از حساب شما کسر شد و تلفن همراه مورد نظر شارژ نگردید دو حالت وجود دارد، اول اینکه مشکل از طرف بانک بوده و کسر از حساب شما انجام شده اما فرآیند خرید کامل نشده است که در این حالت ظرف مدت زمان مشخصی (معمولاً تا 72 ساعت کاری) پول از طرف بانک به حساب بانکی شما ارجاع داده خواهد شد (توجه داشته باشید که به علت کم بودن مبلغ معمولاً از طرف بانک پیامکی برای شما ارسال نمی‏شود و باید مستقیم استعلام بگیرید). حالت دوم مربوط به زمانیست که مشکل از طرف شرکت اُوان باشد بدین ترتیب که پول از حساب شما کسر گردیده است اما سیمکارت شما شارژ نشده است (و یا در حالت خرید پین‏کد، پین به شما نمایش داده نشده است) در این حالت سیستم به گونه‌ای طراحی شده که در اولین فرصت ممکن ظرف مدت 48 ساعت در صورت کسر وجه از حساب حتماً شارژ مربوطه بر روی خط مربوطه اعمال خواهد شد و جهت اطمینان در قسمت پیگیری شارژ اینترنتی می‌توان شماره سریال را دریافت کرد و در صورت نشان دادن شماره سریال، خرید شما موفق بوده است و حتماً شماره تلفن همراه مورد نظر شارژ گردیده است. همچنین در تمامی مواردی که به علت ضعف در سیستم اینترنتی شما نتوانید سیم‏کارت خود را شارژ نمایید بسته به زمان قطعی اینترنت شما یکی از دو حالت فوق اتفاق خواهند افتاد. پس جای هیچ‏گونه نگرانی نخواهد بود. همچنین در نهایت اُوان همواره پشتیبان و پاسخ‏گوی مشتریانش است، پس در صورت بروز هرگونه مشکلی به ما اعتماد کنید و کمی صبر داشته باشید تا مشکلتان را حل نماییم. البته موارد خاصی وجود دارند که نمی‏توانند سیم‏کارت خود را شارژ نمایند. برای مشاهده این موارد به بخش مربوط در وبسایت  همراه اول مراجعه بفرمایید.

5.اگر اطلاعات مربوط به خرید در قسمت پیگیری موجود نبود چه کاری باید انجام داد؟


اگر اطلاعات مربوط به شارژ خریداری شده در قسمت پیگیری پس از 48 ساعت از زمان خرید موجود نبود خرید شما ناموفق بوده و وجه مربوطه از طرف بانک به حساب شما عودت داده خواهدشد. در صورتی که طی دو هفته مبلغ مورد نظر به حساب شما برگشت داده‌نشد با بانک مورد نظر تماس حاصل نمایید.

6.چرا مبلغ شارژ شده نسبت به مبلغ پرداخته میزان کمتری است؟


طبق قوانین مالیاتی کشور هر فرد باید درصدی از شارژ خریداری شده را به عنوان مالیات بر ارزش افزوده به دولت پرداخت نباید. مبلغ شارژ خریداری شده توسط شما قبل از کسر مالیات بر ارزش افزوده است. و مبلغ نهایی پس از کسر مالیات برای شما شارژ می‏شود. این قانون خارج از کنترل شرکت اُوان است و جدای از مرکزی که از آن اقدام به خرید می‏نماید مبلغ مذکور از حساب شما کسر و به حساب مربوط در بخش دولت واریز می‏گردد.

7.جهت مشاهده مانده اعتبار خود چه کد یا روشی وجود دارد؟


 • راحت‏ترین راه استفاده از اپلیکیشن اُوان و کلیک بر روی زیرمنوی "میزان اعتبار" از منوی "شارژ" است.
 • با استفاده از کد میانبر # 11*140*
 • تماس با تلفن گویا 444، انتخاب منوی باقیمانده شارژ

خرید شارژ از طریق اپلیکیشن اُوان


1. خطای MMI چیست؟

این خطا مربوط به خطای آنتن‌دهی می‌باشد. چنانچه با این خطا مواجه شدید مکان خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید. اگر این خطا بارها و در طول چند روز اتفاق افتاد ممکن است سیمکارت شما قطع شده باشد، و باید با شماره 9990 (پشتیبانی همراه‏اول) تماس بگیرید.

2. پیام «عملیات موفقیت‌آمیز نبود» را دریافت کرده‌ام اما پول از حسابم کسر شده است؟

در این حالت مشکل از جانب بانک عامل شماست و خرید شما ناموفق بوده و مبلغ شارژ کمتر از 72 ساعت کاری به حساب شما بر می‌گردد. ممکن است به دلیل کم بودن وجه، پیامک واریز برای شما از جانب بانک ارسال نشود، برای اطمینان از بازگشت وجه مورد نظر، حساب خود را از طریق بانک مربوطه چک کنید. اگر اطمینان حاصل کردید که وجه مورد نظر به حساب شما برگشت داده نشده است، با همکاران ما در بخش پشتیبانی تماس بگیرید.

3. پیام «شارژ با موفقیت انجام شد» را دریافت کرده‌ام اما سیمکارتم شارژ نشده است؟


در این حالت با همکاران ما در بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا فرایند خرید شما را بررسی نمایند.

بسته‌های اینترنت

1.چگونه تنظیمات اینترنت نوترینو را بر روی گوشی دریافت نماییم؟


دریافت تنظیمات از چند طریق امکان‌پذیر است:
 • ارسال نوع و مدل گوشی ازطریق پیامک به سرشماره 8008
 • ارسال شماره سریال گوشی به 8008 (برای دریافت سریال گوشی کد *#06# را شماره‌گیری نمایید.)
 • در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید
 • تنظیمات دستی:
برای گوشی‌های اندروید تنظیمات را از مسیر زیر انجام دهید:
 • Settings-> wireless and networks -> mobile networks -> Access Point Names ->
 • سپس در قسمت Name عبارت mci-notrino و در قسمت APN کلمه mcinet را تایپ نمایید.
 • دقت نمایید که در قسمت Proxy چیزی نوشته نشده باشد.
 • در حال حاضر استفاده از اپلیکیشن اُوان در سیستم عامل iOS مقدور نمی‏باشد اما در آینده نزدیک با اضافه شدن این محصول به سبد محصولات اُوان توضیحات و راهنمایی‏های لازم برای مصرف‏کنندگان این محصول نیز اضافه خواهد شد.

  2.چگونه می‌توانم از فعال بودن سرویس اینترنت گوشی خود مطمئن شوم؟

  جهت آگاهی از فعال بودن سرویس اینترنت نوترینو، عدد "0" را از طریق پیامک به شماره 8088 ارسال نمائید و منتظر پیام تایید بمانید.

  3.چگونه می‌توانم از سرعت اینترنت نوترینوی سیمکارت خود مطلع شوم؟

  همراه اول امکان تست سرعت اینترنت را با استفاده از نرم افزار OOKLA Speed test برای مشترکین خود فراهم نموده است. نرم افزار OOKLA Speed test ابزاری قدرتمند برای تست سرعت اینترنت می‌باشد که قادر است تا در هر زمان و هر مکانی با استفاده از روش‌های استاندارد و با اندازه‌گیری شاخص‌هایی مانند سرعت دانلود، سرعت آپلود و زمان تاخیر، امکان ارزیابی عملکرد اینترنت را به صورت رایگان برایتان فراهم نماید.